Zdajemy sobie sprawę, że wdrożenie telepracy w firmie jest przedsięwzięciem czasochłonnym, a menedżerowie pod natłokiem własnych obowiązków nie zawsze są w stanie wygospodarować czasu na wprowadzenie programy pracy zdalnej. Dlatego oferujemy usługę koordynacji implementacji telepracy w Państwa przedsiębiorstwie.
Co Państwo zyskacie?
Skuteczne wdrożenie programy telepracy zaowocuje w Państwa firmie:
- Wzrostem produktywności
- Większą satysfakcją pracowników
- Spadkiem kosztów
- Redukcją nieobecności
- Mniejszą rotacją
Zachęcamy do zapoznania się z pełną listą korzyści telepracy popartą dowodami naukowymi! Prosimy także zobaczyć case studies wdrożeń telepracy w innych firmach.
Dlaczego koordynację wdrożenia warto zlecić na zewnątrz?
Telepraca to zagadnienie interdyscyplinarne, które ociera się o ekonomię, zarządzanie, prawo, technologię, psychologię i HR. Znamy powszechne powody porażek programów telepracy i najczęstsze błędy popełniane przy implementacji. Zajmujemy się telepracą od 2007 roku. Znamy z autopsji perspektywę telepracownika, telepracodawcy i przedsiębiorcy. Stale powiększamy swoją wiedzę analizując liczne raporty i badanie dotyczące telepracy, lecz przede wszystkim jesteśmy praktykami telepracy.
Jesteśmy tak pewni swoich umiejętności, że:
jeśli nie poprawimy wyników Państwa firmy dzięki telepracy, gwarantujemy zwrot pieniędzy!
Jak przebiega wdrożenie?
Krok 1: Analiza Państwa firmy
Dokonujemy wstępnej analizy Państwa firmy pod kątem telepracy oraz przygotowujemy symulację korzyści telepracy wyrażoną w pieniądzu. Ten etap jest DARMOWY.
Krok 2: Badanie zainteresowania
Przeprowadzamy ankietę on-line wśród załogi, by sprawdzić ich podejście do częściowej możliwości pracy z domu. Prawie 40% pracujących Polaków chciałoby telepracować, jednak wyniki mogą znacząco odbiegać od średniej.
Krok 3: Szkolenia
Prowadzimy szkolenia dla kadry menedżerskiej oraz pracowników. Wiemy, że odpowiedni poziom wiedzy jest kluczowy, by wdrożenie przebiegło sprawnie.
Krok 4: Program pilotażowy
Nie rzucamy się od razu na głęboką wodę, lecz rozpoczyna od programu pilotażowego, który pozwoli wychwycić nieprzewidziane problem oraz umożliwi firmie oswojenie się koncepcją telepracy w praktyce.
Krok 5: Kontrola wyników
Stale monitorujemy efekty telepracy. Kadra kierownicza podejmie ostateczną decyzję na podstawie twardych danych, a nie impresji.
Krok 6: Zmiany formalno-prawne
Gdy program pilotażowy kończy się sukcesem, program pracy zdalnej jest rozszerzony na całą firmę. W takiej sytuacji pomagamy w zakresie zmian umów z pracownikami i wprowadzeniem regulaminu telepracy.