Coraz mniej telepracy… Barometr w marcu

Jesteś tu: zdalniej.pl » Rynek telepracy » Coraz mniej telepracy… Barometr w marcu

Niestety w porównaniu do dwóch poprzednich badań z barometru telepracy spadł odsetek ofert z możliwością pracy zdalnej. Pomiary przeprowadziliśmy dnia 02.04.2012. Po krótce przypomnę metodologię. Ograniczamy się do trzech największych portalach rekrutacyjnych tj.:

  • Pracuj.pl,
  • Gazetapraca.pl,
  • Infopraca.pl.

Zebraliśmy wszystkie oferty pracy z wymienionych portali z ostatnich 40 dni, które zawierały słowa „możliwość pracy zdalnej”, „możliwa praca zdalna”, „możliwość telepracy”, „możliwa telepraca”, „telepraca”, „praca z domu”, „pracy z domu”, „praca w domu”, „pracy w domu” lub „home office”. Wszystkie oferty spełniające to kryterium możecie znaleźć w naszym agregacie ofert pracy zdalnej.

Poniżej przedstawiamy wyniki:

barometr02042012

1,59% – co oznacza spadek o 0,81 punktu procentowego w porównaniu z poprzednim miesiącem. Porównując oba okres bezwzględny spadek wyniósł jedynie 19 ofert pracy zdalnej, ale w tym samym czasie opublikowano o prawie 3 500 więcej ofert pracy. W przypadku Infopraca.pl możemy mówić nawet o poprawie, ale ciągle ten darmowy portal odstaje, jesli chodzi o ilość telepracy, od Pracuj.pl i Gazetapraca.pl. Być może przez to, że za oknem coraz ładniejsza pogoda pracodawcy rzadziej dopuszczają myśl, że ktoś chciałby pracować z domu? ;)


Poleć znajomym: 

Dodaj komentarz

Twój email nie jest nigdy rozpowszechniany. Wymagane pola oznaczone są *

*
*