Koniec telepraca.gov.pl?

Jesteś tu: zdalniej.pl » Rynek telepracy » Koniec telepraca.gov.pl?

Czy może spodziewać się końca telepraca.gov.pl?3 lutego odbyła się konferencja podsumowująca program „Telepraca – nowa forma organizacji pracy w przedsiębiorstwach” finansowana ze środków Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Organizatorzy pochwalili się przeprowadzeniem cyklu 327 warsztatów, na których przeszkolono 3481 osób z 1216 firm w okresie od kwietnia 2010 do grudnia 2011.

Przede wszystkim gratuluję organizatorom za samą ideę. To dobrze, że PARP zobaczył potencjał telepracy i zdecydował się ją promować.

Czy akurat taka forma projektu była właściwa? Na Gazetapraca.pl możemy przeczytać, że założeniem projektu było dotarcie do 700 firm i przeszkolenie około 2000 osób, więc przekraczając te kwoty na pewno możemy mówić o jakimś sukcesie. Z drugiej strony pula na program wynosiła 6,1 mln zł (nie wiem, ile ostatecznie wydano), więc pozostaje pytanie, czy akurat szkolenia były najlepszym rozwiązaniem? 6,1 mln podzielone przez 3481 osób daje nam 1752 zł na osobę. To duża kwota. Pytanie, ile osób z przeszkolonych faktycznie wykorzystało telepracę w swoich organizacjach. Mam też sporą wątpliwość, czy firmy, które prowadziły program, same stosowały telepracę w swoich organizacjach.

Najbardziej jednak mnie zastanawia, co teraz będzie ze stroną telepraca.gov.pl . Przypomnę, że obecny program był już drugą edycją. Po poprzedniej edycji (telepraca-efs.pl) nie została nawet strona www (adres przekierowuje na telepraca.gov.pl). Podobny los spotkał telepraca-equal.pl.

Mam nadzieję, że tym razem strona programu przetrwa jego koniec.


Poleć znajomym: 

Dodaj komentarz

Twój email nie jest nigdy rozpowszechniany. Wymagane pola oznaczone są *

*
*