Inwestowanie w CFD na Bitcoin online

Jesteś tu: zdalniej.pl » Rynek telepracy » Porady » Inwestowanie w CFD na Bitcoin online

BTC

Prowadzenie inwestycji w trybie online jest wygodne dla inwestorów. Można w ten sposób pomnażać swój kapitał, jeśli tylko posiadamy odpowiednią wiedzę i umiejętności do przygotowania zdarzeń przyszłych na różnych rynkach. Posługiwanie się platformami online to częsta praktyka, jeśli chodzi o inwestowanie w CFD na bitcoin. Jak to zrobić?

Wykopywanie bitcoinów

Od początku powstania bitcoinów, czyli od 2009 roku, wykopano już około 17 mln tokenów tej kryptowaluty. Jest to jeden ze sposobów inwestowania w bitcoiny, poprzez szyfrowanie danych. Można zarabiać na bitcoinach, kupując specjalistyczny sprzęt służący do szyfrowania informacji. Właściciel koparek do kopania bitcoinów otrzymuje wynagrodzenie w postaci kryptowaluty w zamian za swój wkład do systemu informatycznego.

Nie jest to jednak metoda inwestowania w bitcoiny dostępna dla wszystkich użytkowników, ponieważ wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu programowania i doboru zaawansowanego sprzętu komputerowego. Ten z kolei nie jest najtańszy, co jest wysoką barierą wejścia do tego rodzaju inwestowania w CFD na bitcoina.

Kupowanie bitcoinów na giełdzie

Kolejną metodą na inwestowanie w kryptowaluty będzie kupowanie bitcoinów na giełdzie. Wystarczy założyć anonimowy rachunek kryptowalutowy i za jego pomocą kupić bitcoiny na własność. W momencie dokonywania transakcji na giełdzie kryptowalutowej środki finansowe inwestora znajdują się na koncie giełdy, a nie na koncie inwestora. Jeśli w danym momencie giełda kryptowaluta ogłosi bankructwo, odzyskanie swoich pieniędzy nie będzie możliwe. Giełdy kryptowalutowe mogą być również okradzione przez hakerów, czego najlepszym przykładem jest Bithumb. Skradzione bitcoiny są w praktyce nie do odzyskania przy inwestowaniu w nie za pośrednictwem giełd.

Inwestowanie w instrumenty pochodne CFD na bitcoin

Najlepszym sposobem inwestowania w kryptowaluty jest inwestowanie za pomocą kontraktów na różnice kursowe. Kontrakty na różnice, nazywane w skrócie CFD są instrumentami pochodnymi, które mają odzwierciedlać cenę instrumentu bazowego. Kursy CFD kształtują się zgodnie z cenami ich odpowiedników na rynku. Przy inwestowaniu w CFD na bitcoinie nie kupujemy fizycznie bitcoinów, ale daje to możliwość inwestowania we wzrosty i spadki kryptowaluty. Z racji, że cena kryptowalut ulega dużym wahaniom, inwestowanie na spadki i wzrosty daje szerokie możliwości wypracowania zysków.

Więcej informacji na stronie brokera XTB: https://www.xtb.com/pl/bitcoin-kb

O ile bitcoin jest walutą wirtualną pozostającą poza regulacjami ze strony centralnych organów w różnych państwa, o tle kontrakty CFD na bitcoina są regulowane. Zmniejsza się tym samym profil ryzyka Bitcoin trading.

Współpraca z regulowanym brokerem

Najlepszym i najbardziej bezpiecznym sposobem inwestowania w CFD na bitcoin online jest nawiązanie współpracy z regulowanym przez Komisję Nadzoru Finansowego brokerem, np. XTB. To bezpieczny tryb inwestowania, w przeciwieństwie do giełd kryptowalut. Broker ten pozwala na korzystanie z dźwigni finansowej do 1:5. Korzyścią dla inwestora są niskie koszty transakcyjne – docelowy spread 1 proc. Inwestor może zarabiać na spadkach i wzrostach kursów walutowych, zajmując długą lub krótką pozycję. W kryptowaluty za pośrednictwem platformy brokerskiej można inwestować 7 dni w tygodniu, czyli bez przerwy, a kontrakty CFD na bitcoin wygasają po 7 dniach od otwarcia pozycji.

Inwestycje w kontrakty na różnice kursowe opierające się na bitcoinie pozwalają na skorzystanie z mechanizmu lewarowania, czyli z dźwigni finansowej. Wiąże się to z możliwością wypracowania przez inwestora niebagatelnych zysków, przy zainwestowaniu stosunkowo niewielkich środków własnych, ale z drugiej strony, jeśli inwestor poniesie stratę, to przy stosowaniu lewara będzie ona o wiele większa. Nie jest jednak możliwe osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach CFD na bitcoin bez wystawienia się na pewne ryzyko poniesienia straty. Ostatecznie to inwestor podejmuje decyzję inwestycyjną.


Poleć znajomym: 

Dodaj komentarz

Twój email nie jest nigdy rozpowszechniany. Wymagane pola oznaczone są *

*
*