Leasing biura zamiast wynajmu

Jesteś tu: zdalniej.pl » Rynek telepracy » Porady » Porady dla pracodawcy » Leasing biura zamiast wynajmu

Każdy przedsiębiorca, starając się minimalizować koszty utrzymania firmy, myśli o możliwości leasingowania.

Najczęściej leasing dotyczy samochodów osobowych lub dostawczych, jednak zdarzą się sytuacje, kiedy leasingowana jest powierzchnia biurowa. tego rodzaju rozwiązane jest stosowane przede wszystkim przez duże korporacje, pragnące mieć swoje siedziby w dużych miastach. Nie jest jednak regułą, iż tylko wielcy gracze mogą korzystać z tej opcji. Również zwykli przedsiębiorcy, a nawet jednoosobowe firmy, mogą korzystać z tego rodzaju formy najmu.

Leasing nieruchomości może dotyczyć każdego typu nieruchomości. Obejmuje: budynki handlowe, lokale biurowe, jak i hale produkcyjne i magazyny. Zakres najmu obejmuje zazwyczaj od 10t. wzwyż.

Gdzie znajdziemy biura pod leasing? Z pewnością w centrach dużych miast – to najkorzystniejsza lokalizacja i doskonale wiedzą o tym firmy leasingowe. Wybierają one powierzchnie biurowe właśnie w takich miejscach z konkretnych powodów – są to najatrakcyjniejsze miejsca dla biur, w których mają być przyjmowani klienci, jak również dojazd do nich nie jest utrudniony. Firmy leasingowe wykupują tego rodzaju powierzchnie wprost od deweloperów i samodzielnie mogą przystosować ich wyposażenie.

Jakich biur leasingowych najczęściej poszukują firmy?

Duże korporacje poszukują przestrzeni typu open space. Daje to możliwość przygotowania stanowisk pracy dla dużej liczny pracowników zatrudnionych w tym samym departamencie. Mniejsze firmy z pewnością będą poszukiwały mniejszych biur jako osobnych pomieszczeń, oczywiście z dostępem do sanitariatów oraz możliwością korzystania z niewielkich aneksów kuchennych.

Jakie warunki musi spełnić leasingobiorca zanim podpisze umowę leasingową na biuro? Z pewnością musi wykazać, iż firmę stać na comiesięczne opłacanie powierzchni biurowej, jak również to, iż rata miesięczna będzie wynosiła mniej niż 25% miesięcznych przychodów firmy. leasingobiorca powinien również wykazać, , iż również w przeciągu kolejnych lat będzie w stanie spłacać raty leasingu (w praktyce jest to oczywiście trudne do udowodnienia).

Jak wygląda podpisywanie umowy leasingowe (więcej informacji: http://www.rl.com.pl/dla-firmy/nieruchomosci-w-leasing) ? Przede wszystkim konieczne jest określenie długości trwania samego leasingu oraz określenie miesięcznej raty za leasingowanie Drugim istotnym elementem jest określenie zasad leasingowania: dla jakiego rodzaju działalności biuro jest przeznaczone, ile osób może w nim przebywać, etc. Umowa zawiera również informacje o kwotach kaucji oraz karalności za zerwanie umowy.

Jakie są korzyści leasingowania powierzchni biurowej? Z pewnością ten rodzaj użytkowania powierzchni w długim okresie czasu pozwala na duże oszczędności. Comiesięczne raty są wygodną formą płatności dla leasingobiorcy. Może on również ten rodzaj najmu odliczyć od podatku!.


Poleć znajomym: 

Dodaj komentarz

Twój email nie jest nigdy rozpowszechniany. Wymagane pola oznaczone są *

*
*