Jak znaleźć oferty pracy, które pokochasz?

Jesteś tu: zdalniej.pl » Rynek telepracy » Porady » Pozostałe porady » Jak znaleźć oferty pracy, które pokochasz?

Kto z nas nie marzy o dobrej pracy? Takiej, która przyniesie nie tylko dobrą wypłatę, ale również wiele radości, satysfakcji i szansę na rozwój? Marzenia jednak mają to do siebie, że nie spełniają się ot tak. By osiągnąć sukces zawodowy, trzeba swoje sny przekuć na konkretne cele i zaplanować ścieżkę rozwoju, która pozwoli na ich realizację. Jak to zrobić? Oto kilka podpowiedzi, które pozwolą uniknąć błędów na drodze do znalezienia pracy spełniającej oczekiwania w każdym calu.

Jasno określ cele zawodowe

Wielu z nas, szczególnie poszukując pierwszej pracy, wysyła odpowiedzi na oferty pracy bezrefleksyjnie. Otwieramy pierwszy lepszy portal z ogłoszeniami i, z uwagi na całą moc ogłoszeń, wysyłamy CV, aplikując na każde stanowisko, które choć w niewielkim stopniu jest zgodne z naszymi zainteresowaniami, kwalifikacjami, czy doświadczeniem. Niezależnie od tego, czy potrzebna nam jest praca dla studenta, czy prawdziwy etat – takie rozwiązanie jest po prostu nieefektywne. Tracimy mnóstwo czasu na wysyłanie dokumentów aplikacyjnych w dziesiątkach, jeśli nie setkach sztuk. A to na pewno nie przyniesie pożądanych efektów.

Zanim w ogóle zaczniemy szukać zatrudnienia, powinniśmy zastanowić się nad tym, gdzie widzimy się w przyszłości i o jakim zatrudnieniu marzymy. W drugim kroku, należy pomyśleć nad tym, co zrobić, by przebić się ze swoją ofertą przez setki innych aplikacji, które docierają do pracodawcy. Kluczem do sukcesu będzie odpowiadanie na ogłoszenia, które są realnie dopasowane do możliwości i umiejętności, po drugie zaś – stałe rozwijanie swoich umiejętności i poszerzanie kwalifikacji zawodowych.

Nie od razu Kraków zbudowano…

Mając już jasny obraz tego, co chcemy osiągnąć na polu zawodowym, możemy iść o krok dalej i zacząć budować swoją karierę zawodową. Im wcześniej zaczniemy, tym lepiej. Warto już zapisując się na praktyki studenckie, poszukać tych odpowiadających profesjonalnej ścieżce, którą rozważamy. Korzystając z nowoczesnych portali pracy – takich choćby jak isivi.pl, można szybciej znaleźć nawet płatne praktyki dopasowane do własnego profilu zainteresowania oraz obranej drogi zawodowej. A od praktyk odbytych u wartościowych pracodawców prowadzi prosta droga do tego, by zdobyć płatny staż, a potem etat, który będzie pierwszym krokiem do realnego sukcesu.

Skorzystaj z innowacyjnych rozwiązań IT

Jak znaleźć praktyki, staże i etaty odpowiadające potrzebom i możliwości? Najlepiej zrobić to, korzystając z nowoczesnych rozwiązań informatycznych. Większość pracodawców bowiem swoje oferty zatrudnienia prezentuje w Internecie. Dobrym miejscem będzie portal isivi.pl – innowacyjny serwis, który o krok wyprzedza wszystkie inne działające w Polsce portale pracy. Isivi.pl zapewnia personalizację ofert pracy. Każda zarejestrowana osoba, która wypełni swój profil, świadomie określając własne preferencje zawodowe, umiejętności, wykształcenie, czy doświadczenie zawodowe, z łatwością uzyska w pierwszej kolejności dostęp do takich ofert, które dadzą jej duże szanse na zatrudnienie. Współczynnik dopasowania, wyświetlony przy każdej z nich pokaże procentowo szansę na to, że pracodawca zainteresuje się aplikacją.

Ponadto isivi.pl to miejsce, które wspomoże świadomy rozwój ścieżki zawodowej – serwis zapewnia feedback po każdym zakończonym procesie rekrutacji, zawsze informując nie tylko o tym, jaki był jego wynik, ale również, co kandydat może zrobić – jakie kwalifikacje powinien podnieść – by w przyszłości osiągnąć sukces.

Rejestracja na portalu isivi.pl jest bezpłatna, a użytkownicy mogą liczyć na jasne i przejrzyste warunki współpracy. Osoby ambitne zawodowo – takie, którym zależy na świadomym poszukiwaniu pracy, znajdą tu wszelkie narzędzia potrzebne do tego, by skrócić drogę do znalezienia etatu marzeń. By przekonać się o walorach isivi.pl, warto wypróbować wszystkie dostępne w nim funkcje. Wystarczy poświęcić kilka chwil na rejestrację i wypełnienie profilu, by zapomnieć o problemach z budowaniem ścieżki do sukcesu zawodowego.


Poleć znajomym: 

Dodaj komentarz

Twój email nie jest nigdy rozpowszechniany. Wymagane pola oznaczone są *

*
*