Praca zdalna przy wprowadzaniu danych

Jesteś tu: zdalniej.pl » Rynek telepracy » Porady » Pozostałe porady » Praca zdalna przy wprowadzaniu danych

Praca zdalna, czy też telepraca, musi mieć taki charakter, aby możliwe było jej wykonywanie poza siedzibą przedsiębiorstwa. Nie można bowiem wykonywać pracy zdalnej np., będąc murarzem, czy fryzjerką. Nowoczesne technologie i praca w dziedzinie IT dają jednak możliwość wykonywania obowiązków zawodowych z dowolnego miejsca, w którym pracownik będzie miał dostęp np. do telefonu czy komputera i będzie mógł połączyć się z siecią internetową.

Jaką pracę można w ten sposób wykonywać?

Między innymi pracą zdalną może być praca polegająca na wprowadzaniu danych do systemów internetowych. Takie obowiązki zawodowe mogą dotyczyć chociażby wprowadzania do systemu CMS serwisów internetowych, pewnych danych. Często ma to miejsce między innymi w przeróżnych sklepach internetowych.

Wprowadzanie tekstów, czy produktów lub innych materiałów do elektronicznych baz danych, może być śmiało wykonywane poza siedzibą przedsiębiorstwa. Pracownik może wykonywać pracę o takim charakterze przy użyciu własnego komputera mającego stałe łącze internetowe. To pozwoli na stały dostęp do systemów zarządzania treścią serwisu czy sklepu internetowego. Nie jest wymagana nieustanna obecność pracownika wprowadzającego dane do baz danych w siedzibie przedsiębiorstwa, choć nie jest ona wykluczona.

Praca zdalna polegająca na wprowadzaniu danych obejmuje przetwarzanie informacji na dany temat, zgodnie ze wskazaniami i standardami firmy, która zatrudnia danego pracownika. Następnie, dane te muszą być wprowadzone do baz danych, wraz z materiałami zdjęciowymi oraz materiałami video. Często też sam pracownik musi poszukiwać informacji na dany temat, tworzyć na ich podstawie własne teksty i wprowadzać je do systemu sklepu czy serwisu internetowego.

Praca w takim charakterze wymaga znajomości zwykle systemów zarządzania treścią, wykorzystywanych w serwisach internetowych. Systemy te na ogół są intuicyjne i po przejściu krótkiego instruktażu, który również może mieć charakter zdalny, można przystąpić do pracy.

Kto będzie najlepszym pracownikiem do wykonywania pracy zdalnej przy wprowadzaniu danych? Na pewno osoba zdyscyplinowana, dobrze znająca obsługę komputera, skrupulatna, terminowa i dokładna. Musi umieć perfekcyjnie korzystać z zasobów Internetu i wyszukiwać pożądanych informacji. Zwykle mile widziane są w tej pracy umiejętności copywriterskie czy obróbki graficznej.


Poleć znajomym: 

Dodaj komentarz

Twój email nie jest nigdy rozpowszechniany. Wymagane pola oznaczone są *

*
*