Ubezpiecz swój dom przez Internet

Jesteś tu: zdalniej.pl » Rynek telepracy » Porady » Pozostałe porady » Ubezpiecz swój dom przez Internet

Ubezpieczenie mienia jest zaliczane do grona polis dobrowolnych, z których klient może, ale nie musi skorzystać. Wśród tego rodzaju produktów finansowych wymienia się między innymi ubezpieczenie domu i mieszkania. Można je wykupić u agenta ubezpieczeniowego, telefonicznie, w siedzibie towarzystwa ubezpieczeniowego, a także przez internet, co jest bardzo korzystne dla klienta z uwagi na niższy koszt ubezpieczenia i wygodę zamówienia polisy.

Ubezpieczenie dla spokojnego życia

Przez całe życie gromadzimy swój majątek, zaciągamy horrendalnie wysokie kredyty, aby móc zrealizować marzenie o własnym domu. Musimy jednak mieć świadomość, że nasz dom może ulec całkowitemu zniszczeniu w jednym momencie, a nasza rodzina pozostanie z pustymi rękami.

Do takich zdarzeń dochodzi między innymi w wyniku pożaru. Z roku na rok rośnie ich liczba w domach i mieszkaniach. W samym 2012 roku strażacy gasili prawie 30 tys. płonących budynków mieszkalnych, co oznacza wzrost rok do roku o ponad 1,6 tys. zdarzeń. Najczęściej do pożaru domów dochodzi w wyniku nieprawidłowego stosowania pieców i grzejników oraz nieostrożności mieszkańców w posługiwaniu się papierosami czy zapałkami. Pożar dosłownie w jednej chwili może zabrać nam wszystko, co mamy. W takich sytuacjach nieocenioną pomocą w starcie do nowego życia okazuje się odszkodowanie z polisy ubezpieczenia mienia, które pozwala być spokojnym o swój dorobek.

Jak wykupić ubezpieczenie?

Decyzja o wyborze oferty ubezpieczenia mieszkania powinna być dobrze przemyślana, a sama polisa dobrana do indywidualnych potrzeb i wymagań klienta. Ubezpieczenie domU chroni przed skutkami: pożarów, powodzi, dymu i sadzy, eksplozji, huraganu, uderzenia pioruna, przepięcia, zapadnięcia się gruntu, uderzenia pojazdu, obfitego deszczu, gradu, zejścia lawiny śnieżnej, trzęsienia ziemi, osuwania gruntu, szkód wodociągowych, upadku drzew itp. Decydując się na wybór polisy trzeba określić zakres ochrony ubezpieczeniowej oraz to, czy ubezpieczeniem obejmujemy tylko mury domu, czy też jego elementy stałe i wszelkie ruchomości znajdujące się w nim. Jeśli posiadamy w domu cenne przedmioty, np. obrazy czy sprzęt RTV i AGD, trzeba dodatkowo zadbać o ich ubezpieczenie przed włamaniem z kradzieżą.

Suma gwarancyjna kluczowa!

Ważna jest suma gwarancyjna w ubezpieczeniu domu. Można ją ustalić według wartości odtworzeniowej lub wartości rzeczywistej nieruchomości. W tym drugim przypadku cena ubezpieczenia będzie niższa, ale w razie całkowitego zniszczenia domu właściciel otrzyma z polisy tylko tyle, ile warta jest jego nieruchomość, a ubezpieczyciel potrąci tzw. zużycie techniczne. Odszkodowanie z polisy z sumą gwarancyjną ustaloną jako wartość odtworzeniowa będzie wyższe i na pewno wystarczy na odbudowanie domu.

Kupując ubezpieczenie domu warto zdecydować się na opcję jego wykupienia przez internet. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych jest skłonnych do udzielenia zniżki przy wykupywaniu polisy online. Na przykład Proama czy Warta udzielają wówczas 10 proc. zniżki. Można też wygodnie ustalić w kalkulatorze ubezpieczenia nieruchomości jaki będzie zakres ubezpieczenia.

Bez wychodzenia z domu przez internet można więc nie tylko kupić ubezpieczenie domu i zagwarantować bezpieczeństwo dorobku życia, ale i uzyskać z tego tytułu niższą składkę ubezpieczeniową.

Więcej informacji o ubezpieczeniu domu: http://www.safetyhome.pl/


Poleć znajomym: 

Dodaj komentarz

Twój email nie jest nigdy rozpowszechniany. Wymagane pola oznaczone są *

*
*