Zakup polisy OC przez Internet

Jesteś tu: zdalniej.pl » Rynek telepracy » Porady » Pozostałe porady » Zakup polisy OC przez Internet

Kończy ci się polisa ubezpieczeniowa OC? Szukasz rzetelnej firmy, która tanio, a przede wszystkim solidnie świadczy usługi ubezpieczeniowe? Doskonale trafiłeś. Portal internetowy WypowiedzenieOC, to unikalne miejsce w sieci.

Znajdziesz tu ciekawe i niezbędne informacje na temat ubezpieczeń od odpowiedzialności cywilnej, ale także innych rodzajów polis, które mogą się okazać przydatne. Bierzemy pod lupę różne ubezpieczenia i pomagamy wybrać te najkorzystniejsze. Wyjaśniamy pojęcia i terminologię, która kryje się w umowach ubezpieczeniowych, a także czego możemy się spodziewać od ubezpieczyciela w momencie kolizji, wypadku lub w innych nieoczekiwanych sytuacjach związanych z pojazdem.

Zakupy przez Internet

Jeszcze kilkanaście lat temu rynek ubezpieczeniowy opierał się na jednej, państwowej firmie, która zajmowała się kompleksowym ubezpieczaniem domów, mieszkań, samochodów i innych dóbr. Dziś jesteśmy w dużo lepszej sytuacji. Powstało wiele firm, które konkurują ze sobą o klienta. Dzięki temu ubezpieczenia są tańsze, a wykupienie polisy nie zmusza do wizyty w biurze ubezpieczyciela. Rozwinięcie technologii telefonicznej i internetowej sprawiło, że każdy może zdecydować się na ubezpieczenie samochodu wchodząc na stronę internetową firmy ubezpieczeniowej. Jest to niezwykle wygodne i funkcjonalne rozwiązanie. Większość towarzystw ubezpieczeniowych promuje odpowiednimi zniżkami i innymi korzyściami ten sposób kupowania polisy.

Zwykle można zaoszczędzić kilka procent, w porównaniu z tradycyjną umową ubezpieczeniową zawieraną w biurze ubezpieczyciela. Mało tego możemy skorzystać z kalkulatora OC, który po wprowadzeniu niezbędnych danych samochodu szybko obliczy należną składkę i porówna jej wysokość obowiązującą u kilku ubezpieczycieli. W ten sposób, w krótkim czasie mamy wiarygodne stawki składek różnych towarzystw ubezpieczeniowych i możemy wybrać tę ofertę, która jest według nas najkorzystniejsza. Nie wychodząc z domu, bez zbędnych formalności podpisujemy umowę z ubezpieczycielem. Wystarczy ją jeszcze zapłacić, co również możemy wygodnie zrobić przez bankowość internetową i już mamy skrojone na miarę ubezpieczenie OC naszego samochodu.

Pamiętajmy, każdy właściciel pojazdu mechanicznego ma obowiązek wykupienia polisy ubezpieczeniowej OC. Poruszanie się samochodem bez tego dokumentu, w razie odkrycia tego faktu, grozi wysoką grzywną. Kolizja drogowa lub inne zdarzenie, bez ważnego ubezpieczenia OC, może skutkować poryciem z własnej kieszeni, olbrzymich kwot odszkodowań. Dlatego nie należy ryzykować i jeśli jeszcze ktoś tego nie zrobił, natychmiast wykupić polisę OC przez internet.


Poleć znajomym: 

Dodaj komentarz

Twój email nie jest nigdy rozpowszechniany. Wymagane pola oznaczone są *

*
*