Zalety obsługi konta osobistego przez Internet

Jesteś tu: zdalniej.pl » Rynek telepracy » Porady » Pozostałe porady » Zalety obsługi konta osobistego przez Internet

Konto osobiste mają w swojej ofercie niemalże wszystkie banki w Polsce. Jest to podstawowy produkt depozytowy, kierowany do osób prywatnych, które chciałyby wygodnie zarządzać swoimi finansami domowymi. Konto osobiste przez Internet przeznaczone jest dla każdego – osób dorosłych, studentów, młodzieży, czy seniorów. Jakie korzyści odnosi z tytułu jego posiadania klient?

Historia transakcji zawsze pod ręką

Nie trzeba udawać się do oddziału czy placówki bankowej, aby zobaczyć, na co wydawaliśmy pieniądze w danym miesiącu. Wszystkie operacje wychodzące i przychodzące są dostępne online. Wystarczy zalogować się na swoje konto osobiste z obsługą przez internet, aby zobaczyć wszystkie transakcje z założonego okresu czasu. To właściciel konta może odpowiednio sortować transakcje na swoim koncie bankowym i przeglądać te, które w danym momencie go interesują. Ma możliwość zobaczenia szczegółów każdego dokonanego przelewu – wychodzącego i przychodzącego.

Zlecenia stałe i polecenia zapłaty

Ponadto, banki oferujące możliwość obsługi konta osobistego w trybie online, do dyspozycji swoich klientów pozostawiają możliwość ustanawiania zleceń stałych i poleceń zapłaty. W pierwszym przypadku wystarczy, aby podać wszystkie dane odbiorcy oraz kwotę przelewu, częstotliwość jego dokonywania, żeby szybko i terminowo dokonywać płatności. W ten sposób wygodnie płaci się rachunki za czynsz mieszkaniowy, za gaz, prąd czy wodę oraz inne, stałe opłaty, które mają taką samą wysokość w dłuższej perspektywie czasowej.

Z kolei, polecenia zapłaty pozwalają na obciążenie konta klienta opłatami o zmiennej wysokości, np. rachunkami telekomunikacyjnymi. Dostawca takich usług sam pobiera z konta swojego klienta odpowiednią kwotę opłaty, o ile zostanie mu to umożliwione przez odbiorcę. Można tego dokonać za pośrednictwem prostego systemu obsługi internetowej konta osobistego.

Przelewy jednorazowe

Jeszcze 10-15 lat temu, kiedy konta osobiste z obsługą przez Internet były rzadkością w ofertach bankowych, aby dokonać przelewu jednorazowego z konta bankowego, klient musiał udać się do oddziału bankowego lub na pocztę. Płaciło się za każdy przelew po kilka złotych, co stanowiło stosunkowo duże obciążenie dla klienta, zwłaszcza, jeśli dokonywał on co najmniej kilka przelewów dziennie. Dziś nie ma z tym żadnego problemu. Wystarczy, że klient zaloguje się do systemu elektronicznego swojego banku i będzie miał dostęp online do swojego konta osobistego. Tam dokona przelewu jednorazowego lub cyklicznego na wybrane konto bankowe, ze wskazaniem odpowiedniego tytułu przelewu. Celem weryfikacji tożsamości klienta i dla jego bezpieczeństwa, przelewy są zatwierdzane z użyciem smsowych kodów jednorazowych, kodów ze zdrapki czy kodów generowanych przez specjalne urządzenie udostępniane klientom przez bank – token. Przelewy na konta w tym samym banku są realizowane zwykle w czasie rzeczywistym. Na inne trzeba jednak trochę poczekać, choć niedługo.

Lista odbiorców zdefiniowanych

Wraz z dokonywaniem przelewów z konta osobistego z obsługą przez internet może być w sposób dynamiczny tworzona lista odbiorców zdefiniowanych. Ułatwia ona w późniejszym czasie dokonywanie kolejnych płatności do tych samych adresatów.

Dostęp do innych produktów finansowych przez Internet

Użytkownicy kont osobistych z obsługą internetową mogą w ramach tej samej aplikacji bankowej przejrzeć i skorzystać z oferty innych produktów finansowych – depozytowych, kredytowych, a także ubezpieczeniowych czy inwestycyjnych (sprawdź: http://produkty.pkobp.pl/). Bywa i tak, że bank dedykuje oferty kredytowe i lokacyjne pod kątem indywidualnych potrzeb i preferencji klientów. Mogą oni korzystać np. z kredytów gotówkowych na preferencyjnych zasadach, składając wniosek kredytowy przez Internet i podpisując umowę kredytową również w formie korespondencyjnej.

Dodatkowo, zaletą obsługi konta osobistego przez Internet jest to, że można korzystać z ciekawych ofert u partnerów banków – sklepów i punktów usługowych, korzystając z kuponów promocyjnych i rabatów.


Poleć znajomym: 

Dodaj komentarz

Twój email nie jest nigdy rozpowszechniany. Wymagane pola oznaczone są *

*
*