Przed czym chroni nas ubezpieczenie podróżne?

Jesteś tu: zdalniej.pl » Rynek telepracy » Porady » Pozostałe porady » Przed czym chroni nas ubezpieczenie podróżne?

Wyjazdy zagraniczne pozwalają turystom na poznawanie nowych krajów i ludzi, zwiedzanie ważnych zabytków oraz na wypoczynek – bierny i aktywny. Wybierając się na wakacje powinniśmy zadbać o swoje bezpieczeństwo, w czym pomocna okaże się polisa turystyczna. Przed czym zasadniczo chroni ubezpieczenie podróżne?

Ubezpieczenie w podstawowej formie

Ubezpieczenie turystyczne, nazywane również ubezpieczeniem podróży, najczęściej chroni przed następstwami nieprzewidzianych wypadków oraz przed ponoszeniem kosztów leczenia za granicą. Ponadto, dobra polisa zapewni turystom pomoc i ochronę prawną podczas podróży. Ubezpieczenie kosztów leczenia jest podstawą w polisie podróży. Ubezpieczyciel powinien zapewniać pokrycie kosztów leczenia, wizyt lekarskich, lekarstw, hospitalizacji, a nawet transportu medycznego oraz prowadzenia akcji ratunkowej na miejscu zdarzenia, jeśli zajdzie taka potrzeba. Jeśli chodzi o ubezpieczenie NNW to zapewnia ono wypłatę świadczenia na wypadek uszczerbku na zdrowiu klienta lub jego śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Przy wykupywaniu imprezy turystycznej touroperator zobowiązany jest do zapewnienia swoim klientom podstawowej ochrony ubezpieczeniowej. W wielu przypadkach okazuje się ona jednak zbyt mała, aby gwarantować pełnię bezpieczeństwa i komfortu podróżowania. Suma ubezpieczeniowa w takich polisach jest również relatywnie niska.

Rozszerzenie ochrony ubezpieczeniowej

Ochrona ubezpieczeniowa w ubezpieczeniu podróży może zostać poszerzona o wiele innych ryzyk niż dotychczas przedstawione (sprawdź ofertę: https://www.lu.pl/ubezpieczenia-turystyczne/). Klient może się między innymi zdecydować na takie ubezpieczenia dodatkowe jak:

 • bagażu podróżnego i dokumentów,
 • OC w podróży (ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej),
 • od rezygnacji z uczestnictwa w imprezie turystycznej,
 • przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej,
 • sprzętu sportowego,
 • opóźnienia lub odwołania lotu,
 • ryzyka związanego z wyczynowym uprawianiem sportów za granicą,
 • anulowania biletu lotniczego, autokarowego i promowego.

Im większy zakres ochrony ubezpieczeniowej zapewniany przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe, tym wyższą składkę będzie opłacał klient. Jej wysokość uzależniona jest również od górnej sumy gwarancyjnej, wskazującej na maksymalny pułap odpowiedzialności odszkodowawczej ubezpieczyciela. Wyjeżdżając za granicę w celach nie tylko turystycznych, ale i zarobkowych, można zagwarantować sobie dodatkową ochronę ubezpieczeniową, włączając np. ryzyko wypadku przy pracy za granicą, w pulę ryzyk w ubezpieczeniu podróży.


Poleć znajomym: 

Komentarze (1)

 1. Napisany 01/07/2015 o 12:01 | Link

  Opcje dodatkowe w ostateczności można sobie odpuścić, ale ubezpieczenie kosztów leczenia, NNW i OC to właściwie konieczność przy wyjeździe za granicę. Koszt takiego pakietu to maksymalnie kilka % kosztu całej podróży, a daje ogromne zabezpieczenie finansowe w razie wypadku.

  Druga bardzo przydatna rzecz to assistance samochodu (niektórzy mają już w pakiecie z OC/AC) – takie ubezpieczenie w przypadku awarii, albo stłuczki z naszej winy zapewnia holowanie do warsztatu, zapewnienie noclegu czy naprawę na miejscu zdarzenia (w zależności od pakietu).
  Jak to się mówi – przezorny zawsze ubezpieczony :)

  Pozdrawiam,
  Łukasz

Dodaj komentarz

Twój email nie jest nigdy rozpowszechniany. Wymagane pola oznaczone są *

*
*